Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X
ZAKAZ HANDLU W NIEDZIELĘ I INNE DNI.

  Dodano: 2016-10-19Nowe przepisy dotyczące zakazu handlu i zakazu wykonywania innych czynności sprzedażowych.

Trwają prace nad zmianą przepisów dotyczących handlu w niedzielę.

Nowa ustawa ma określać zasady zakazu handlu w placówkach handlowych w niedziele, wigilię Bożego Narodzenia, a także w Wielką Sobotę.

Ponadto, przepisy ustawy mają dotyczyć zakazu wykonywania innych czynności sprzedażowych w podmiotach świadczących usługi na rzecz handlu m.in. na terenie Polski.

Jak wynika z projektu ustawy, handel w niedziele w placówkach handlowych ma zostać zakazany. Podobnie będzie wyglądała kwestia wykonywania innych czynności sprzedażowych w placówkach handlowych i podmiotach świadczących usługi na rzecz handlu.

Handel oraz wykonywanie innych czynności sprzedażowych w placówkach handlowych w wigilię Bożego Narodzenia i Wielką Sobotę będą dozwolone do godziny 14:00.

Pod pojęciem placówki handlowej należy rozumieć wszelkie obiekty, w których prowadzona jest sprzedaż towarów i wyrobów w zakresie hurtowym i detalicznym, w tym sprzedaż towarów i wyrobów kupionych w celu ich odsprzedaży w formie sklepów, stoisk, straganów, hurtowni, składów węgla, składu materiałów budowlanych, domów towarowych, domów wysyłkowych, biur zbytu oraz w formie sklepów internetowych.

Innymi czynnościami sprzedażowymi w podmiotach świadczących usługi na rzecz handlu między innymi na terenie Polski będą czynności logistyczne, magazynowe, przeładunkowe i dystrybucyjne.

Nowe przepisy zawierają również odstępstwa od powyższych zakazów.

Ustawa będzie dotyczyła także pracowników tymczasowych oraz franczyzobiorców.

Za naruszenie przepisów ustawy będzie groziła sankcja grzywny, kary ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności.

 

 

 

Niniejszy materiał ma wyłącznie charakter informacyjny. Materiał ten nie stanowi kompleksowej porady prawnej ani opinii prawnej. Materiał został oparty na stanie prawnym z dnia 2016-10-19. W celu uzyskania porady prawnej bądź opinii prawnej dotyczącej konkretnej sprawy, wskazane jest każdorazowe rozważenie konkretnych okoliczności sprawy w świetle obowiązujących przepisów prawa. W tym celu zasadne jest zwrócenie się o pomoc do profesjonalnego pełnomocnika (radcy prawnego, adwokata). Właściciel serwisu www.kancelariakwk.pl nie ponosi odpowiedzialności za interpretację i skutki wynikłe z zastosowania się do treści materiału.

Materiał objęty jest ochroną wynikającą z przepisów prawa autorskiego. Z materiału można korzystać (tzn. kopiować, przechowywać, drukować) wyłącznie w zakresie własnego użytku osobistego, w celach niekomercyjnych. Nie jest dopuszczalne modyfikowanie materiału, wykorzystywanie we własnych opracowaniach,  wykorzystywanie materiału do celów komercyjnych, bez pisemnej zgody osoby uprawnionej. Przez wykorzystywanie materiału do celów komercyjnych należy rozumieć każdy rodzaj rozpowszechniania (kopiowanie, modyfikowanie, dystrybucja, transmisja, publikowanie, prezentowanie) materiału w całości lub części.
Zapraszamy do kontaktu z Kancelarią


Kancelaria Radcy Prawnego
Kazimiera Wijatyk-Kubicka


50-075 Wrocław,
ul. Krupnicza 13 lok. 105
(Centrum Prawnicze PLATON)


Oddział:
55-011 Siechnice,
ul. Stanisława Staszica 8B/10
Skorzystaj z porady
on-line

Zapraszamy do wypełnienia i wysłania formularza w celu otrzymania bezpłatnej wyceny porady prawnej.